Blog Image

Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu boryka się co czwarta kobieta w wieku rozrodczym. Wraz z wiekiem odsetek pań, dotkniętych tym problemem wzrasta i niemal co druga z nich doświadcza inkontynencji. Co więcej, na tę wyjątkowo „wstydliwą” przypadłość uskarżają się także mężczyźni, choć w ich przypadku dolegliwość nie występuje tak często jak u kobiet. Na szczęście wysiłkowe nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć, a nieprzyjemne objawy towarzyszące schorzeniu niwelować odpowiednimi środkami higienicznymi.

Główne przyczyny nietrzymania moczu wysiłkowego

Inkontynencja wysiłkowa to nic innego, jak niekontrolowany wyciek moczu bez wyraźnego parcia na pęcherz, pojawiający się skutek nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Może do niego dojść podczas kichania, kaszlu czy też śmiechu, jak również w czasie wykonywania innych czynności powodujących gwałtowne zwiększenie ciśnienia, w jakie brzusznej. W skrajnych przypadkach występuje także na skutek zmiany pozycji ciała, a nawet podczas chodzenia. Wśród przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu wymienia się przede wszystkim przebyte porody, szczególnie te długie, przeciągające się, czy też zakończone użyciem narzędzi ginekologicznych. Pojawieniu się inkontynencji sprzyja także otyłość i nadwaga, zaparcia, przewlekłe choroby płuc, palenie tytoniu, jak również operacje wykonane w obrębie podbrzusza. U mężczyzn główną przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu jest przerost prostaty i zabiegi chirurgiczne z nią związane.

Jak efektywnie sobie radzić z inkontynencją?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć. Bardzo dobre efekty uzyskuje się w wyniku systematycznych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Jeśli jednak nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, z pomocą przychodzi fizjoterapia, ale również środki farmakologiczne, czy zabiegi chirurgiczne. Oczywiście nie można nie wspomnieć o środkach higienicznych, które są wręcz niezastąpione przy inkontynencji. Szeroki ich wybór znajdziemy na stronie sklepu https://inkontynencja.eu/. Sklep oferuje wysokiej jakości wyroby na nietrzymanie moczu, przeznaczone zarówno dla osób w początkowym stadium choroby, jak i również dla tych, którzy mają najcięższą jej postać. W ofercie znajdziemy między innymi pieluchomajtki dla dorosłych o różnym stopniu chłonności, podkłady chłonne idealnie zabezpieczające materac czy prześcieradło przed ewentualnym przemoczeniem, ale także wkładki urologiczne dla kobiet z kropelkowym czy też średnim nietrzymaniem moczu. Są niezwykle wygodne w noszeniu, a przede wszystkim skutecznie chronią bieliznę. Podobne zastosowanie mają wkładki urologiczne dla mężczyzn. Przypominają nieco budową ochraniacz bokserski. Mocuje się je do bielizny za pomocą specjalnego paska klejowego, który efektywnie zapobiega ich przemieszczaniu i jednocześnie zapewnia jeszcze lepszą ochronę.

  • Tagi: