Blog Image

W ostatnim czasie woda alkaliczna – nazywana też „wodą żywą”– zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które chcą świadomie dbać o swoje zdrowie. Jest to woda o lepszej przyswajalności dla organizmu, bogata w minerały i z wyższym pH (zwykle od 7,5 do 9,5). W związku z tym wykazuje właściwości prozdrowotne. Skąd pozyskiwać taką wodę? Nie mamy dostępu do naturalnej wody żywej (a taka występuje w przyrodzie, pochodzi z topniejących lodowców), ale możemy pozyskiwać ją w warunkach domowych.

Jonizatory wody – dzięki nim uzyskasz żywą wodę

Wodę alkaliczną możesz wytworzyć we własnej kuchni. Wystarczy, że zaopatrzysz się w jonizator wody. Jak działa to urządzenie? Cały sekret tkwi w procesie elektrolizy.

Przepuszczony przez wodę prąd elektryczny sprawia, że woda oraz znajdujące się w niej składniki mineralne dzielą się na dwie części: alkaliczną (o pH powyżej 7) i kwaśną (o pH poniżej 7). Sole rozkładają się natomiast na: dodatnie jony metali (wapnia, magnezu, potasu i sodu) i ujemne reszty kwasowe. Mówiąc zaś w skrócie – woda rozpada się na dwie części: kwaśną i alkaliczną. Do spożycia nadaje się woda alkaliczna, która zyskuje w ten sposób liczne właściwości prozdrowotne.

Aby uzyskać wodę alkaliczną, należy utrzymać te parametry, które normalnie wróciłyby do początkowego stanu (po tym, jak prąd przestaje płynąć). Właśnie do tego celu niezbędne są jonizatory wody. Dostępne są różne rodzaje urządzeń. Możesz zdecydować się na jonizator przepływowy, montowany bezpośrednio na kranie. Dostępne są jednak również jonizatory przenośne, przypominające dzbanek filtrujący. Wybór konkretnego urządzenia zależy od twoich preferencji i potrzeb.

Dlaczego woda żywa jest tak cenna?

Dlaczego w ogóle warto pić wodę żywą? Co oznacza stwierdzenie, że ma ona właściwości prozdrowotne? Jak już wspomnieliśmy – woda ma odczyn zasadowy, a więc przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Pamiętajmy, że to właśnie środowisko kwasowe jest idealne do rozwoju różnych chorób, jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie czy nadkwaśność żołądka.

Ponadto woda alkaliczna ma specyficzną strukturę, która umożliwia dotarcie do każdej komórki organizmu. Mówiąc potocznie: taka woda lepiej nawadnia organizm. żywa woda jest bogata w minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga oczyścić organizm z toksyn i zwiększa poziom energii. Jest też sprzymierzeńcem osób, które się odchudzają. Tak naprawdę woda alkaliczna działa wielotorowo, wspierając prawidłowe działanie poszczególnych układów: krwionośnego, trawiennego czy nerwowego. Dodatkowo możesz liczyć na poprawę odporności, a co za tym idzie – rzadsze łapanie infekcji.

To niesamowite, że tak cenną wodę możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Wystarczy jonizator, by zapewnić sobie i swojej rodzinie zdrową i odżywczą wodę.

  • Tagi: