Blog Image

Okazjonalnie czy na stałe?

 

Model dwutygodniowy doskonale sprawdza się dla stałych użytkowników, którzy codziennie korzystają z soczewek kontaktowych, gdyż otworzony blister z produktem, niezależnie od ilości aplikacji, należy wyrzucić po upływie 14 dni.

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które decydują się na soczewki tylko na okres wakacji czy wyjazd. Jeżeli zakładanie i zdejmowanie soczewek sprawia nam trudność, to soczewki dwutygodniowe Acuvue po konsultacji ze specjalistą można nosić nieprzerwanie, bez ściągania na noc, przez 7 dni i 6 nocy. Takie rozwiązanie pozwala nam cieszyć się ostrością widzenia przez cały tygodniowy urlop i nie martwić się o odpowiednią pielęgnację soczewek.

 

Ekologicznie i ekonomicznie

 

Chcąc ograniczyć w naszym życiu ilość produkowanych odpadków, warto rozważyć przejście z soczewek jednodniowych, wyrzucanych codziennie, na te, które możemy użytkować przez dłuższy czas. Takie właśnie są soczewki dwutygodniowe, które po każdym użyciu należy oczyścić i umieścić w specjalnym czyszczącym płynie, co umożliwi komfortowe i bezpieczne stosowanie przez całe 14 dni.

Kierując się względami ekonomicznymi, przeliczając koszt dziennego użytkowania, szkła dwutygodniowe również wypadają bardziej korzystnie cenowo w porównaniu z tymi jednodniowymi.

 

Problem z suchymi oczami? Już nie!

 

Częstym problemem, na który skarżą się osoby noszące kontakty jest odczuwanie suchości, a nawet pieczenia oczu. Niedogodność tę można wyeliminować wybierając odpowiedni model. Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys) dzięki zastosowaniu specjalnej technologii działają jak naturalny film łzowy, utrzymując odpowiednie nawilżenie i zapobiegają dyskomfortowi. Dodatkowo za sprawą dobranych materiałów charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu, jednocześnie chroniąc wzrok przed promieniowaniem UVB i IVA, co sprawia, iż noszenie szkieł korekcyjnych przez cały dzień jest nieodczuwalne.

 

Pełne kompromisów

 

Im dłuższy możliwy okres użytkowania soczewek, tym są one grubsze. Decydując się na formę dwutygodniową zamiast miesięcznej, możemy za sprawą mniejszej grubości odczuć znaczną różnicę w komforcie użytkowania, a dodatkowo płacić mniej niż za model jednodniowy. Nie należy pomijać również kwestii higieny, którą o wiele łatwiej utrzymać przy co dwutygodniowej wymianie kontaktów, bez obaw o powstawanie osadu białkowego i możliwość rozwinięcia infekcji.

  • Tagi: