Blog Image

Ból stawów to jedna z najpowszechniej spotykanych dolegliwości, podczas której odczuwamy częste zmęczenie i osłabienie. Nie mamy sił, aby zebrać się do wykonania podstawowych czynności życia codziennego, a jeżeli już zaczynamy je wykonywać, towarzyszą nam uporczywe bóle stawów.

 

Szukając sposobów na to, jak zwalczyć bolące stawy, dobrze jest sięgnąć również po stare, domowe sposoby, które w swej prostocie sprawdzają się nad wyraz często. Jeżeli przyczyna dolegliwości leży w otyłości to rzecz jasna należy zmniejszyć wagę. Sposób na wzmocnienie kości to oczywiście również dobrze zbilansowana dieta bogata w składniki będące budulcami kości. Zaleca się spożywanie pomidorów, papryki, jagód, ryb oraz wszelkie warzywa i owoce zawierające antyoksydanty, witaminę C, D i E, żelazo, beta-katoten.

 

W rozluźnieniu mięśni i relaksacji w domowym zaciszu idealnie pomoże specjalistyczny fotel masujący, przeznaczony do terapii stawów i kości poprzez ich stymulowanie wibracją o regulowanym poziomie natężenia. Zadaniem masażera jest eliminacja przykurczy, zapobieganie nerwobólom i dolegliwościom związanym z przeciążeniami mięśni.

 

Dużym odkryciem na rynku jest firma Casada, oferująca słynące z wysokiej jakości niemieckie fotele masujące. Zostały one opracowane przez zespół specjalistów tak, aby opływowe głowice masujące zamontowane wewnątrz miękko wypełnionego fotelu zapewniały wysokiej klasy masaże, bez konieczności martwienia się o to, że tapicerka mebla zostanie zniszczona. W zależności od określonego modelu, fotel pozwala na eliminację bólu zogniskowanego w poszczególnych partiach ciała, takich jak plecy, kark, nogi, ręce czy dłonie. Wśród rodzajów masaży w różnych modelach foteli Casada jest między innymi masaż rozciągający kręgosłupa lędźwiowego, masaż schiatzu, poszczególnych punktów akupunktury, masaż intensywnie rozciągający, delikatny, masaż relaksujący, masaż Yoga, masaż 2D (ruch masażera na 2 poziomach: w górę, w dół oraz w lewo i w prawo) i masaż 3D (ruch głowicy masującej na 3 poziomach: w kierunku góra i dół, na prawo i lewo oraz na odcinku piersiowym, dopasowując się do kształtu kręgosłupa).

 

Fotel masujący to doskonałe rozwiązanie dla bolących stawów, które posłuży na długie lata. Z pewnością ucieszy naszych dziadków, którzy na starość będą mogli zrelaksować się we własnym domu, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce na rehabilitację i częstego jeżdżenia do lekarzy. Jednakże to dbanie o nasze ciało na bieżąco jest najlepszym sposobem na pozostawanie zdrowym, dlatego młodsze osoby również nie powinny odmawiać sobie tego dobrodziejstwa.

  • Tagi: