Blog Image

Ból kręgosłupa szyjnego jest bardzo uciążliwy i w dłużej perspektywie może przyczyniać się nawet do dyskopatii. Dlatego nie warto go lekceważyć. Siedzący tryb życia nie ułatwia jednak walki z nim. Z pomocą mogą przyjść specjalne techniki automasażu. Aby były pomocne, niezwykle ważna jest regularność w ich stosowaniu.

Na czym polegają techniki automasażu?

Automasaż kręgosłupa szyjnego nie musi być skomplikowany. Po pierwsze, w trakcie pracy przed komputerem, warto zadbać o utrzymanie prawidłowej postawy ciała oraz przerwy, dzięki którym można zmienić swoją pozycję. W trakcie nich bądź pod koniec dnia można wykonywać następujące ćwiczenia:

    na zmianę zginać i prostować szyję,na zmianę dotykać ucho jednym z barków,wykonywać skręty szyi na prawo i lewo,wykonywać skośne ruchy głowy (np. maksymalnie skręcona głowa na lewo skierowana twarzą w podłogę zwraca się na prawą stronę ku sufitowi).Ćwiczenia te powinny przynieść ulgę w trakcie odczuwania dolegliwości bólowych.

    Automasaż z użyciem profesjonalnego masażera

    Jeśli ból karku i szyi jest uciążliwy, a dodatkowo występuje regularnie, warto pomyśleć o zakupie profesjonalnego masażera, np. Neck Massager II. Przeznaczony jest on do użytku miejscowego i realizuje masaż ugniatający, który w połączeniu z funkcją ogrzewania szybko rozluźnia i relaksuje mięśnie odcinka szyjnego. Urządzenie jest bardzo funkcjonalne. Posiada specjalne pasy, za pomocą których regulować można siłę i intensywność masażu, a także decydować o obszarze do masowania. Użycie masażera nie wymaga żadnego wysiłku z naszej strony, a jednocześnie oddziałuje on na mięśnie w sposób głębszy i skuteczniejszy niż automasaż wykonywany ręcznie.

    Ból w okolicach kręgosłupa szyjnego powinien być dla każdej osoby alarmujący. Jeśli nie jest ona w stanie zmienić swojego stylu życia, powinna ona zadbać o regularny masaż tej części ciała. Można go wykonywać ręcznie lub skorzystać ze specjalnych urządzeń masujących. Niezależenie od wybranego sposobu, ważna jest regularność!

  • Tagi: