Blog Image

Medycyna estetyczna nieustanie się rozwija, udoskonalając zabiegi i urządzenia wykorzystywane do upiększania nie tylko twarzy. Nowoczesne technologie pozwalają na bezinwazyjną ingerencję również w dziedzinie leczenia wielu chorób. Oto, co można osiągnąć dzięki HIFU.

Czym jest HIFU?

To skupiona wiązka fal dźwiękowych, które posiadają olbrzymi zasięg. Nie jest to nowość na rynku, gdyż technologia wykorzystywana jest już od 20 lat, jako jedna z metod leczenia raka prostaty. Jak to działa?

Fala akustyczna o wysokiej częstotliwości dociera do komórek, powodując ruch i ich wzajemne tarcie. Dzięki temu wytwarza się ciepło, które odpowiedzialne jest za mikro poparzenia. Są one niezbędne, by pobudzić proces odbudowy i regeneracji wewnątrz skóry. Takie działanie zachodzi głęboko w skórze, nie powodując przy tym poparzeń na powierzchni naskórka.

Jak przebiega zabieg?

Aby przeprowadzić skuteczną odbudowę i regenerację komórek niezbędna jest specjalne urządzenie – Ultra Magic Neo HIFU. Sprzęt powinien być obsługiwany przez specjalistę, gdyż niezbędne jest właściwe określenie głębokości, na jakiej ma być przeprowadzany zabieg. Dlatego tylko renomowany salon kosmetyczny może przeprowadzać regenerację w sposób bezpieczny dla pacjenta.

Skórę smaruje się żelem, który ułatwia emisję fal. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne ukłucia, dlatego osoby o niskim progu bólu mogą skorzystać z dobrodziejstw maści znieczulającej. Urządzenie wykorzystuje się głównie do ujędrniania skóry twarzy, jednak można je z powodzeniem wykorzystać na innej części ciała.

Postępowanie po zabiegu

Zaletą HIFU jest jego bezinwazyjność. Dzięki temu, że skóra pozostaje nienaruszona, nie ma konieczności stosowania specjalistycznych kremów i farmaceutyków. Oprócz lekkiego zaczerwienienia, które znika po kilku godzinach nie ma żadnych innych dolegliwości.

Co daje zabieg?

Urządzenie ma za zadanie skrócić włókna kolagenowe i pobudzić komórki do ruchu. To istotny i niezbędny proces do odbudowy i regeneracji, który jednak wymaga nieco więcej czasu. Na efekty trzeba zatem poczekać nawet kilka miesięcy. Jednak kompletna odbudowa przyniesie niesamowite efekty:

widoczne napięcie skóry;mniejsza wiotkość;jędrna skóra twarzy i szyi;zredukowanie zmarszczek;mniejsze pory na twarzy;

Ultra Magic pozwala przeprowadzić zabieg na trzech głębokościach skóry. Taka precyzja wpływa na efektywność zabiegu, gwarantując doskonały lifting bez poparzeń. Dzięki temu skóra wygląda młodziej, bez ingerencji chirurga i konieczności poddania się rekonwalescencji.

  • Tagi: