Blog Image

Masaż należy do najczęściej stosowanych zabiegów fizjoterapeutycznych. Podczas masażu ma miejsce sprężyste odkształcanie tkanek miękkich w ciele pacjenta poprzez dotyk osoby masującej. Zazwyczaj zabieg ten jest stosowany w celu zwalczenia stresu lub bólu.

Masaże lecznicze mają swoje początki w tradycyjnej medycynie ludowej. Już w czasach starożytnych, w Chinach, Indiach, czy Grecji, zauważono dobroczynny wpływ masaży na zwalczanie niektórych schorzeń. Dziś wciąż są one praktykowane, przynosząc ulgę w wielu tzw. chorobach cywilizacyjnych, czyli spowodowanych czynnikami właściwymi dla współczesnego trybu życia.

Trudno obecnie znaleźć osobę, której nie dotknęłyby bóle kręgosłupa lub mięśni. Siedzący tryb życia, braku ruchu, wymuszona postawa – nie wszystkiego, co nam szkodzi, da się uniknąć w pracy zawodowej. Do tego chroniczny stres, nadwaga, niewłaściwe obuwie. Wszystko to, prędzej czy później skutkuje bólem, ograniczoną ruchomością, a w konsekwencji nawet niepełnosprawnością. Również wiek często wiąże się z różnego rodzaju zwyrodnieniami i schorzeniami kostno-stawowymi. Na drugim biegunie znajdują się czynniki o wręcz przeciwnym pochodzeniu. Osoby aktywne fizycznie często wykonują forsowne treningi, których skutkiem mogą być kontuzje lub różne przeciążenia.

Na szczęście w wielu przypadkach masaże lecznicze okazują się remedium na nasze dolegliwości. Podczas masażu stosowane są rozmaite techniki, odpowiednie dla danego problemu, takie jak ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie, czy oklepywanie. Następuje odprężenie, rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni, przywracane są właściwe napięcia w różnych układach. Wspomagany jest metabolizm i krążenie żylne, zmniejszają się obrzęki i ból. Efekty masażu są widoczne niemal natychmiast.

Profesjonalny masażysta, po dokonaniu diagnozy, opracowuje indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta. Ważne, aby upewnić się, że osoba do której się udajemy, ma odpowiednie przeszkolenie, gdyż masaż niewłaściwie wykonywany, może nam poważnie zaszkodzić.

Fizjoterapeuta Kamil Druzd, wykonujący masaże lecznicze we Wrocławiu, to wykwalifikowany masażysta, oferujący pomoc w przypadku m.in.:

    tzw. „korzonków nerwowych” (rwy, dyskopatie, nerwobóle),zwyrodnień i skrzywień kręgosłupa,dolegliwości bólowych o różnym pochodzeniu i natężeniu,urazów kończyn.Fachowo wykonane masaże lecznicze pomagają przywrócić sprawność, zwalczyć ból i zminimalizować negatywne skutki niskiej aktywności fizycznej. Pomagają poprawić komfort życia bez konieczności zażywania leków, nieraz pozwalają uniknąć inwazyjnych zabiegów. Warto odwiedzić profesjonalny gabinet, aby pomóc sobie wrócić do zdrowia i na nowo cieszyć się życiem.
  • Tagi: