Blog Image

Mezoterapia mikroigłowa przy użyciu urządzenia Dr Pen to precyzyjne, frakcyjne nakłuwanie skóry pulsującymi igłami. Zabieg doprowadza do szeregu procesów regeneracyjnych w skórze właściwej, co umożliwia produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Mezoterapia mikroigłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej opóźniających starzenie się skóry, która zostaje dzięki temu skutecznie zregenerowana i ma wyraźnie młodszy wygląd. Jakich jeszcze efektów możemy spodziewać się po poddaniu się zabiegowi z użyciem urządzenie Dr Pen?

Efekty wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Skóra poddana zabiegowi mezoterapii mikroigłowej staje się wyraźnie jędrniejsza i zyskuje zdrowy, promienny wygląd. Poprawiony zostaje kontur i owal twarzy, które w miarę upływu lat mają tendencję do rozmywania się i tracenia wyrazistości. Ponadto zabieg pozwala zredukować nieco zmarszczki mimiczne, zwęzić ujścia mieszków włosowych i gruczołów łojowych czy zlikwidować przebarwienia powstające na skórze twarzy. Karnacja zostaje dzięki temu w zauważalny sposób odświeżona. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest też polecany osobom chcącym zredukować widoczność blizn potrądzikowych czy blizn po urazach w różnych partiach ciała. 

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra zostaje poddana demakijażowi i zdezynfekowaniu. Następnie obszar, który będzie poddawany zabiegowi zostaje znieczulony miejscowo i nakłada się na niego oraz rozprowadza ampułkę z preparatem. Skóra zostaje następnie nakłuwana urządzeniem Dr Pen, a na sam koniec nakłada się na nią krem. Tuż po wykonaniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i wrażliwa, mogą też pojawić się na niej obrzęki lub zasinienie. Objawy te jednak ustępują po kilku dniach, pod warunkiem unikania promieniowania UVA oraz solarium w trakcie 4 tygodni po wykonaniu zabiegu, niekorzystania z basenu, sauny i gorących kąpieli w trakcie 48 godzin po zabiegu, unikania podrażnień w okolicy poddanej mezoterapii oraz stosowania środków łagodzących rekomendowanych przez kosmetologa. 

Jakie są opinie po przeprowadzeniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Wykonując zabieg mezoterapii mikroigłowej w gabinecie Coco Time we Wrocławiu spotykamy się z wyjątkowo pozytywnymi opiniami na jego temat. Możliwość poprawienia konturu i owalu twarzy, szyi czy dekoltu jest niezwykle ceniona przez klientki, które wolą unikać bardziej inwazyjnych metod opóźniania procesów starzenia się skóry. Zapraszamy więc do kontaktu z naszymi kosmetologami i wypróbowania efektów zabiegu na sobie.

  • Tagi: