Blog Image

Kozetki to urządzenia, bez których trudno sobie wyobrazić jakikolwiek gabinet medyczny. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale wszystkie spełniają taką samą funkcję. Kozetki służą do przeprowadzania zabiegów i badań medycznych w pozycji leżącej lub półleżącej. Można je spotkać w przychodniach, gabinetach prywatnych i szpitalach. Codziennie pomagają diagnozować, leczyć i ratować pacjentów.

Czym mogą różnić się kozetki?

Kozetki medyczne są do siebie bliźniaczo podobne. Występują jednak między nimi różnice ze względu na przeznaczenie. Wyróżniamy kilka podstawowych typów kozetek, a są to:

Jakie są rodzaje kozetek ze względu na budowę?

Kozetka lekarska może być wykonana na różne sposoby. Wyróżnia się:


Kozetki lekarskie są w pełni regulowane w miejscu znajdującym się pod głową pacjenta. Daje to możliwość dostosowania wysokości i kąta nachylenia do indywidualnych preferencji. Do większości kozetek można dokupić dedykowane akcesoria, takie jak podajniki do podkładów ochronnych, uchwyty do narzędzi medycznych. Ponadto mogą być wyposażone w podgłówek z wygodnymi otworami. 

Kozetka lekarska – Podsumowanie

Z kozetek lekarskich bardzo często korzystają specjaliści tacy jak np. higienistka szkolna, psycholodzy i masażyści. Potwierdza to ich uniwersalne zastosowanie w medycynie i dziedzinach pokrewnych. Warto zapoznać się z asortymentem Innow, który spełni wymagania każdego szpitala, przychodni zdrowia i pozostałych placówek, w których się sprawdzi.

  • Tagi: