Blog Image

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ta sama zasada działa w stomatologii. Podstawową metodą walki z próchnicą są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym, dzięki którym można na bieżąco ocenić stan zębów, a w razie jakichkolwiek problemów – wdrożyć działania zaradcze. Mówi się wówczas o stomatologii zachowawczej.

Na czym polega stomatologia zachowawcza?

Przeciwdziałanie próchnicy odbywa się na kilku poziomach. Jednym z nich jest edukacja w zakresie odpowiedniej higieny zębów. Co jednak robić jeśli dojdzie do ubytków? Warto zawsze starać się skorzystać z metod jak najmniej inwazyjnych. Jedną z nich jest użycie abrazji powietrznej czyli metody leczenia próchnicy przy pomocy sprężonego powietrza, co nie wymaga znieczulenia. Z kolei alternatywą dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych są wkłady koronowe, które pozwalają na bardzo precyzyjne odtwarzanie tkanek twardych zęba. 

Który gabinet zajmuje się stomatologią zachowawczą?

Istnieje wiele gabinetów, które oferują zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. Jednym z nich jest warszawski gabinet Dentyści pod jedynką, który wykorzystuje najnowsze i jak najmniej inwazyjne metody zapobiegania i leczenia próchnicy. Bazuje on na nowoczesnym sprzęcie wysokiej klasy, a wykwalifikowana kadra stale podnosi swoje umiejętności, szkoląc się z nowych technik leczenia. A wszystko to w przyjaznej i komfortowej dla każdego pacjenta atmosferze. Więcej szczegółów znaleźć można pod linkiem https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-zachowawcza/

Stomatologia zachowawcza powinna być priorytetem dla gabinetów dentystycznych. Chodzi o to, by skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy, a w razie jej wystąpienia – radzić sobie z nią szybko i najlepiej bezboleśnie. Wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego jest więc kluczowy. Mieszkańcy stolicy i okolic śmiało mogą zdecydować się na usługę salonu Dentyści spod jedynki – dzięki temu można mieć pewność, co do jakości, jak i skuteczności leczenia oraz komfortu.

  • Tagi: