Dlaczego picie wody jest tak istotne?

Dlaczego picie wody jest tak istotne?

Woda jest niezbędnym składnikiem ludzkiego organizmu. Bez niej nie mogłyby zachodzić niezbędne reakcje chemiczne. Spożywanie jej w dużych ilościach pomaga spalać tłuszcz i oczyszczać organizm z wszelkich toksyn, a także łagodzić objawy, takie jak: zaparcia, biegunki, wzdęcia i bóle brzucha. Każdego dnia nasze ciało traci wodę poprzez mocz, płuca, układ pokarmowy i skórę, dlatego musimy regularnie ją uzupełniać. Dlatego picie wody ważne jest zwłaszcza podczas upalnych dni, ćwiczeń fizycznych, gorączki czy wymiotów.

Jakie są największe korzyści z picia wody?

Woda stanowi nawet 70% ciała dorosłego człowieka. Jej niedobór może w krótkim czasie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jeżeli stracimy tylko 1/5 wody z organizmu, to już może dojść do bardzo poważnego odwodnienia. Brak nawodnienia może doprowadzić nawet do śmierci, dlatego tak ważne jest picie wody każdego dnia w odpowiednich ilościach.

Najważniejsze korzyści z picia wody to:

  • odpowiednie nawodnienie organizmu,
  • gaszenie pragnienia,
  • dobra przemiana materii,
  • oczyszczanie organizmu z toksyn i substancji szkodliwych,
  • lepszy wygląd skóry, ponieważ woda nawilża i ujędrnia,
  • poprawa koncentracji,
  • schładzanie ciała latem albo podczas treningu,
  • zapobieganie bólom mięśni i stawów,
  • skuteczna ochrona przed chorobami serca, nerek, nowotworami, zaparciami i żylakami,
  • właściwe nawodnienie środowiska u kobiet w ciąży, w którym rozwija się płód.

Czym się kierować przy wyborze wody do picia?

Wybierając wodę do picia, warto wziąć pod uwagę nasze osobiste preferencje. Większość osób sięga po wodę mineralną, ale dostępne są również wody źródlane, gazowane i smakowe.
W każdym sklepie spożywczym możemy kupić wodę, ale w obecnych czasach najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest woda z dostawa wody w baniakach do biur, czy do domu. W ten sposób nie musimy dźwigać ciężkich butelek po schodach i zawsze otrzymujemy dostawę pod same drzwi w ustalonym przez nas terminie.

Jakie są największe zalety dostawy wody do domu lub biura?

Oczywiście największą zaletą jest oszczędność czasu, ponieważ nie musimy poświęcać go na zakupy wody butelkowanej. W wielu przypadkach systematyczne zamawianie wody na dowóz jest również znacznie tańsze.
Najlepszym rozwiązaniem okazuje się woda w baniakach, do której można zakupić albo wynająć specjalny dystrybutor, pozwalający ją schładzać albo podgrzewać. Klienci zamawiający taką usługę mogą także liczyć na pełny serwis takiego urządzenia.
Pozostaje, więc tylko znalezienie odpowiedniego dostawcy wody do biur. Jednym z tych dostawców jest firma Aqua Żywiec, która dla stałych klientów oferuje butle w znacznie niższych cenach. Najczęściej z takiej opcji korzystają właściciele firm, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom dostęp do świeżej wody, ale na regularną dostawę wody źródlanej do domu decydują się również osoby prywatne.

Komentarze

Dodaj komentarz